Najpopularniejsze rodzaje bukietów ślubnych

Bukiety ślubne mają różne odmiany, dlatego przy uzgodnieniach z florystą należy wziąć pod uwagę różne propozycje, aby wybrać taką wiązankę, która będzie wyglądała przepięknie i będzie dopasowana do kreacji oraz urody Panny Młodej.

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Zasadniczo bukiety i wiązanki ślubne mają różne rodzaje i nazwy, dlatego też przy poszukiwaniu odpowiednich propozycji warto je poznać. Prezentujemy te najbardziej popularne!

REKLAMA

Wiązanki typu biedermeier

Jest to chyba najsłynniejszy rodzaj bukietu ślubnego. Biedermeier to klasyczna wiązanka, która jest złożona z niewielkich kwiatów ułożonych tak, aby ich główki tworzyły zwartą kopułę. Jest to dość ciężka kompozycja, która może być wykonana w wielu wariantach kolorystycznych.

Wiązanki kaskadowe

W tym przypadku bukiet jest tak ułożony, że sprawia wrażenie „wylewającego się” z dłoni Panny Młodej. Najwięcej krótkich kwiatów ułożonych jest u góry wiązanki, na dole znajdują się te dłuższe, na przykład powojniki czy zwisające fuksje. Dzięki wiązankom kaskadowym można wydłużyć optycznie sylwetkę.

REKLAMA
Przeczytaj także:  Fasony sukien ślubnych – znajdź swój styl

Bukiety typu nosegay

W tym przypadku mowa o niewielkim bukiecie kwiatów o długich łodygach, które są ściśle ze sobą związane. Do wiązania wykorzystuje się wstążkę, która może oplatać łodygi. Końcówki łodyg pozostają przy tym widoczne. Bukiet może być mniej lub bardziej ścisły.

Bukiet typu arm bouquet

To duży bukiet składający się z kwiatów, liści oraz roślin pnących, który formowany jest tak, aby Panna Młoda mogła nosić go z oparciem na ramieniu. Bardzo elegancki i wydłużający sylwetkę.

Pomander

Te bukiety i wiązanki ślubne mają kształt kuli. Jest ona wykończona z wykorzystaniem wstążki, którą można trzymać w ręce lub zawiesić na nadgarstku. Bukiety typu pomander stosowane są również w dekoracji sal.

Przeczytaj także:  Idealna suknia ślubna musi pasować do okoliczności ceremonii

Pojedynczy kwiat

Minimalistyczną propozycją jest również zastosowanie jednego kwiatka – takie rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy suknia jest bardzo dekoracyjna, ale również jako dodatek do nowoczesnych kreacji.

Rozamelia czy composite

Bukiet ślubny wykonany z płatków kwiatów dających w efekcie kompozycję przypominającą duży kwiat.

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA