Zaproszenia ślubne i ich rodzaje

Przygotowanie i zaplanowanie ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla zakochanych par młodych. A kiedy już wszystko dopięte jest niemalże na ostatni guzik… czas dostarczyć gościom zaproszenia! Jakie wybrać?

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Zaproszenia ślubne robione własnoręcznie

Niektóre pary młode (a szczególnie panny młode) mają zacięcie artystyczne lub po prostu chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy i samodzielnie przygotowują zaproszenia dla swoich gości. Takie rozwiązanie jest na pewno tym najbardziej spersonalizowanym, w które wkłada się najwięcej serca… ale niekoniecznie jest to najlepsze wyjście.

REKLAMA

W przypadku własnoręcznie robionych zaproszeń każde jest przynajmniej minimalne inne od pozostałych. Nie musi to być oczywiście wada – niemniej jednak wykonanie 50 zaproszeń to nie tylko masa pracy, ale przede wszystkim mnóstwo czasu. W takim przypadku sklep ze ślubnymi zaproszeniami staje się najczęstszą alternatywą, na którą decyduje się większość par planujących swój wymarzony dzień.

Zaproszenia ślubne tradycyjne

Pomimo że nowoczesność napiera całym i siłami, klasyczne zaproszenia ślubne nie tracą na popularności. Co więcej, coraz częściej wybierane są przez pary młode kierujące się trendami retro!

REKLAMA

Cały sekret tkwi w tym przypadku w prostocie i przejrzystości formy. Elegancki kredowy papier, ozdobna czcionka i symbole małżeństwa – to cała tajemnica. Na okładce znajdziesz obrączki, gołąbki lub amorki oraz słowo „zaproszenie”, imiona małżonków i datę ślubu.

Przeczytaj także:  Wesele nie musi kosztować majątku. Można zorganizować ślub na każdą kieszeń

Wewnątrz natomiast można spodziewać się wierszy lub aforyzmów o miłości oraz dokładniejszych danych dotyczących ślubu i wesela.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Współczesne pary młode lubią dzielić się swoim szczęściem – dlatego też na zaproszeniach często umieszczają swoje uśmiechnięte zdjęcia. Fotografie mogą pochodzić zarówno z specjalnie zaplanowanej narzeczeńskiej sesji fotograficznej, jak i z dowolnego okresu poznawania się pary (lub też zestawienie fotek z czasów, kiedy… młodzi się nie znali!).

Zaproszenia tego typu powinien wyróżniać papier. Zdjęcia muszą być drukowane na tym wysokiej jakości, w przeciwnym razie zaproszenie będzie po prostu nieestetyczne. No i oczywiście fotki muszą być wydrukowane w kolorze!

Fotozaproszeniom zazwyczaj towarzyszą kolorowe koperty. Wewnątrz powinny znaleźć się wszystkie informacje dotyczące ślubu: kto, gdzie, kiedy. Zazwyczaj takie zaproszenia przybierają lekko zabawny charakter, czasem są dopasowane do zainteresowań i pasji młodych, np. przypominają plakat filmowy czy awizo pocztowe.

Zaproszenia ślubne z humorem

Można także postawić na zaproszenia ślubne „z jajem”, czyli nawiązujące bezpośrednio do poczucia humoru pary młodej. Taka karta ma pełnić rolę nie tylko informacyjną, ale również wywoływać uśmiech na twarzach gości ilekroć na nią spojrzą!

Przeczytaj także:  Jednorodne Gatunkowe Bukiety - ciekawą alternatywą w ślubnej florystyce

Humorystyczne zaproszenia mogą zawierać zdjęcia pary młodej wykonane w niebanalnej konwencji. Mogą także nawiązywać do motywu ślubu czy do zainteresowań młodych.

Zaproszenia ślubne z motywem przewodnim

Coraz częściej pary młode decydują się na konkretny motyw przewodni swojego ślubu. Może to być wszystko: od jednego konkretnego koloru, poprzez określony typ kwiatów, aż po ulubiony film czy muzykę! Pomysłów jest tyle co przyszłych małżonków, a nawet więcej.

Jeżeli para młoda wybrała swój motyw przewodni dla ślubu, koniecznie musi w jego tonacji zaprojektować zaproszenie. O ile w kwestii kwiatów czy ptaków wystarczy uzdolniony grafik, tak w przypadku zamiłowania do np. Jamesa Bonda potrzeba nieco więcej kreatywności!

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA