Organizacja przyjęcia weselnego – spore wyzwanie!

Chociaż zdecydowana większość par planujących ożenek cieszy się z tego faktu to jednak ilość spraw do załatwienia przed ślubem i weselem jest naprawdę przytłaczająca. O czym należy pamiętać, jeśli planujemy zmianę stanu cywilnego w najbliższym czasie? Gdzie szukać inspiracji związanych z trendami ślubnymi modnymi w najbliższych sezonach?

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsze sprawy, które powinni dobrze przemyśleć przyszli Państwo Młodzi

Najważniejszą rzeczą, która powinna stanowić priorytet na samym początku przygotowań do wesela jest lokal, w którym odbędzie się przyjęcie. Pomimo, że do wyboru jest naprawdę mnóstwo restauracji, hoteli czy sal o charakterze typowo weselnym to jednak wybór wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Na pewno ważne jest dopasowanie cen lokalu do naszych możliwości. Jeśli dysponujemy skromnym budżetem to nie warto porywać się na najbardziej prestiżowe lokale. Za pomocą mniejszych środków również można zorganizować wspaniałe przyjęcie weselne a przy okazji zapomnieć o przytłaczających ratach kredytu, który na ten cel decydują się zaciągnąć niejedni narzeczeni.

REKLAMA

Warto wybrać przede wszystkim lokal, który znajduje się w okolicy zamieszkania i/lub miejsca ślubu. Wtedy wiele niedogodności takich, jak transport gości, rozwiąże się w niezwykle prosty sposób. Sala weselna to niewątpliwie jedna z najistotniejszych spraw do załatwienia – terminy w bardziej rozchwytywanych lokalach trzeba zazwyczaj rezerwować nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Warto więc od tego rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela.

Następnie narzeczeni powinni skoncentrować się na wyborze orkiestry lub didżeja i/lub wodzireja. Podobnie, jak w przypadku lokali weselnych również najbardziej popularne (i najlepsze!) zespoły z kilkuletnim wyprzedzeniem tworzą swój grafik. Konieczne będzie więc dokonanie rozeznania na tym polu. Warto nie tylko odwiedzić strony internetowe zespołów weselnych czy ich profile na portalach społecznościowych, ale także sprawdzić strony www, które pomagają w podejmowaniu tego typu decyzji. W sieci można znaleźć naprawdę sporo tego typu witryn.

REKLAMA
Przeczytaj także:  Oryginalne wesele? Wesele w stodole

Oczywiście, przyszła Para Młoda nie powinna zapominać także o takich usługach, jak fotograf czy kamerzysta. Jeśli chcemy, aby na naszym weselu zdjęcia wykonywali najlepsi specjaliści trzeba zadbać o to odpowiednio wcześniej. Usługi kamerzysty często można zakupić w pakiecie razem z usługami fotograficznymi – jest to nie tylko dość wygodne, ale także często o wiele tańsze niż dwie oddzielne firmy.

Co dalej ? Jak nie popaść w ślubną gorączkę?

Po zdecydowaniu się na salę weselną, usługi fotograficzne czy kamerzystę a także oprawę muzyczną kolejnym krokiem powinno być załatwienie spraw urzędowych lub kościelnych. Szczególnie w przypadku ślubu w terminie bardziej popularnym wśród nowożeńców (okres od maja do września) takie uroczystości trzeba odpowiednio wcześniej „zaklepać”.

Oprócz tych najważniejszych kwestii pozostaje do ustalenia jeszcze wiele spraw takich, jak tort czy ciasta, dekoracje i inne elementy planowanej uroczystości. Jest to niewątpliwie doskonała okazja do dogłębnego poznania charakteru przyszłego współmałżonka, ponieważ każdy ma swoją wizję ślubu i wesela i nieraz będzie jednak trzeba pokonać pewne przeciwności losu. Bardzo często narzeczeni kłócą się o nawet najdrobniejsze ślubne sprawy. Trzeba to jednak przetrwać – z pewnością nagrodą będzie wspaniale przygotowana uroczystość.

Przeczytaj także:  Film ślubny - sposób na to żeby był wyjątkowy

Sporą pomocą w szczegółowym planowaniu tego najważniejszego w życiu wydarzenia jest korzystanie z takich stron, jak http://modnewesele.com. Znajdziemy tam nie tylko porady odnośnie planowania ślubu i wesela krok po kroku, ale także bazę cennych informacji o lokalach weselnych w WarszawieŁodzi czy innych miejscowości oraz zespołach muzycznych. Za pomocą wyszukiwarki można w szybki sposób znaleźć usługi, które są ważne dla każdej pary w określonej lokalizacji. Nie da się ukryć, że to niezwykle ułatwia rozwiązywanie tych przedślubnych problemów. Modne wesele to strona, która z pewnością spodoba się w szczególności kobietom, które znajdą tam kompendium wiedzy na temat najgorętszych trendów w modzie i makijażu ślubnym.

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA