Pokoje dla gości, zaproszenia, suknia ślubna, czyli kalendarz przygotowań ślubnych

Po zaręczynach czas na przygotowania do ślubu i wesela. Nieważne, czy wymarzoną uroczystością będzie wystawny bal, czy skromne przyjęcie, zawsze przystępując do jego organizacji, należy przemyśleć i przygotować harmonogram działań. W przeciwnym wypadku w każde przygotowania wkradną się chaos i nieporozumienia.

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Przygotowanie do tego najważniejszego dnia z łatwością ułatwi sporządzenie specjalnego terminarza ślubnego, który nie pozwoli na zapomnienie o ważnych sprawach, jak i zapewni poczucie bezpieczeństwa organizatorów.

REKLAMA

Przygotowania do ślubu warto rozpocząć już nawet rok przed planowaną datą. Konieczność wszystkich przygotowań może przysparzać o ból głowy, jednak przy odpowiedniej organizacji przygotowań wszystko będzie tak, jak powinno. Dlatego na początek warto zacząć od spisania swoich planów, oczekiwań, a dopiero potem na specjalnej liście umieścić to, co należy wykonać – krok po kroku.

Rok przed ślubem

Początki przygotowywań do ślubu można zaplanować na 12 miesięcy przed tym dniem. Wówczas należy udać się do kościoła bądź urzędu stanu cywilnego, by ustalić konkretną datę. Ten pierwszy krok pozwoli ruszyć z resztą działań pełną parą. W przypadku ślubu kościelnego bądź konkordatowego należy ustalić także termin nauk przedmałżeńskich.

REKLAMA
Przeczytaj także:  Zaproszenia ślubne i ich rodzaje

Po ustaleniu konkretnej daty czas przejść do przygotowania wstępnej listy gości i wybranie świadków. Niestety, dalej zaczynają się schody, a mianowicie należy ustalić budżet weselny i zdecydować o podziale kosztów. Kiedy gotówka zostanie rozdysponowana i wiadomo, ile można przeznaczyć na poszczególne kwestie, można przystąpić do poszukiwania sali weselnej, a także zespołu muzycznego, fotografa i kamerzysty.

Pół roku przed ślubem

Kolejny etap można rozpocząć wyborem menu weselnego, a także wyborem i ustaleniem dat u innych wykonawców – fryzjer, kosmetyczka, kierowca samochodu i inne dodatkowe ślubne atrakcje. Tutaj również należy doprecyzować listę gości i zadbać o nocleg dla tych przyjezdnych.

Przeczytaj także:  Profesjonalny fotograf na ślub - czym się kierować przy wyborze?

Sprawdź dla gości pokoje w Sosnowcu: http://www.victoria.olkusz.pl/pokoje.html. 

Około 3 miesiące przed ślubem to idealny czas na zamówienie kreacji weselnych – sukni i garnituru, a także za zamówienie tortu weselnego. Zadbać tutaj należy także o zaproszenia oraz zamówienie obrączek.

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA