Używane buty ślubne

Organizując swój ślub, musimy przygotować się na duże wydatki. Większość przedmiotów, które zakupimy na tę szczególną okazję, prawdopodobnie nie będzie nam już po niej nigdy potrzebna. Duża część małżeństw decyduje się więc by sprzedać takie rzeczy w dobrej cenie, żeby choć trochę złagodzić całość wydatków związanych z organizacją ceremonii. Jednym z takich przedmiotów są na przykład buty ślubne.

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Wpisując w wyszukiwarkę „buty ślubne” i inne, podobne hasła, wyskoczy nam niespodziewanie długa lista modeli, które założone tylko kilka razy (zazwyczaj na przymiarkę, rozchodzenie i bezpośrednio na ceremonię), wciąż mogą służyć innym kobietom w ich wyjątkowym dniu. Ich ceny zazwyczaj drastycznie spadają w porównaniu do cen nowych butów, dzięki czemu mamy okazję zakupić naprawdę wysokiej jakości modele w przystępnej cenie.

REKLAMA

Jak to jednak często bywa przy tego typu okazjach, szkopuł tkwi w szczegółach. Po zakupie okazuje się bowiem, że nawet tych kilka przymiarek mogło znacznie wpłynąć na jakość butów. Zdarza się, że panna młoda, przetańczywszy całe wesele, wystawia je na sprzedaż już dosyć zniszczone, czy mówiąc łagodniej „nieco sfatygowane”, nie informując o tym potencjalnych kupców. Wstawia do serwisu zdjęcia butów jeszcze sprzed ceremonii bądź – co częstsze – sprytnie ukrywa ich mankamenty, poprzez właściwe ustawienie modeli, nienajlepsze światło czy rozmazane fotografie. Jeśli już więc zdecydujecie się na zakup używanych butów, unikajcie jak ognia takich ofert.

Przeczytaj także:  Idealna suknia ślubna musi pasować do okoliczności ceremonii

Dopasowanie butów ślubnych

Inną sprawą jest kwestia dopasowania. Oczywistym jest, że długotrwałe noszenie jakiegoś buta, znacznie wpływa na jego kształt. W końcu buty projektowane są tak, żeby dopasowywały się do stopy właściciela, a nie na odwrót. Dlatego polecam zwrócić szczególną uwagę na to jak bardzo zniekształcone są buty, które chcemy kupić i czy w ogóle jest możliwość, by mogły dopasować się do innej stopy (dużym problemem będzie, jeśli poprzednia właścicielka miała np. szeroki rozstaw i rozciągnęła tym samym czuby butów – ich powrót do poprzedniego stanu, staje się wówczas bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy).

REKLAMA

Kupowanie przez internet używanych przedmiotów w ogóle, samo w sobie, jest dosyć niebezpieczne. Nie mamy przecież pewności, że produkt który otrzymamy, będzie w stu procentach zgodny z załączonym do oferty opisem. Dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji może być bardzo trudne i długo się ciągnąć. Ryzyko jest więc spore.

Przeczytaj także:  Obrączki ślubne – klasyka czy ekstrawagancja?

Kolejnym tematem jest higiena. Musimy pamiętać, że poprzednia właścicielka prawdopodobnie niespecjalnie przejmowała się tym, że noszone przez nią buty mają/mogą potem trafić do kogoś innego. Tańczy więc w nich na weselu, wykrzywia je we wszystkich możliwych konfiguracjach a także – a może przede wszystkim – brudzi. Oczywiście jest to informacja skierowana przede wszystkim do osób, dla których takie aspekty są niezwykle ważne.

Podsumowując. Kupno używanych butów to bardzo kusząca propozycja. Należy jednak bardzo starannie przejrzeć znalezione oferty, zwracając uwagę na zdjęcia i opis. Warto również, jeśli osoba sprzedająca znajduje się gdzieś niedaleko, umówić się na przymiarkę i dopiero wówczas podjąć odpowiednią decyzję.

Źródło: Yes I Do Wedding – buty do ślubu

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA