Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Latest Posts

REKLAMA
REKLAMA

Zaproszenie powinno być Waszą wizytówką. Dlatego dobrze jest, jeśli odzwierciedla charakter wesela i Pary Młodej.

Kolorystyka

REKLAMA

Jeżeli wiecie jaki będzie kolor przewodni dekoracji na Waszym weselu to świetnie. Możecie dobrać pasujące kolorystycznie zaproszenia. Popularne są ostatnio motywy kwiatowe, oraz folklorystyczne. Zaproszenia ślubne wcale nie muszą być białe lub ecru.

Wśród najmodniejszych kolorów na przyszły rok wskazano pastelowy błękit i róż – te barwy świetnie odnajdą swoje miejsce w kolorystyce całego ślubu i wesela i będą dobrym przełamaniem dla białych elementów.

REKLAMA

Jeżeli jednak gości chcielibyście powiadomić wcześniej, a nie wybraliście jeszcze dekoracji właśnie biel, albo krem sprawdzą się najlepiej. Żeby zaproszenia nie wydawały się nudne, można ożywić je akcentem kolorystycznym na przykład w napisie.

Przeczytaj także:  Film ślubny - sposób na to żeby był wyjątkowy

Wzory

Tryumfy święcą obecnie kwiaty i kurpiowskie wzorki. Zaproszenia ślubne są coraz częściej kolorowe, wesołe, wręcz potraktowane z artystycznym zacięciem, nie tracąc przy tym na elegancji.

Do ich wzornictwa dobiera się menu na stołach gości, karneciki z nazwiskami zaproszonych czy też etykietki na butelkach alkoholu. Wciąż popularne są także zaproszenia przypominające ażurowe koronki – mają one bardzo delikatny, subtelny charakter.

Cytaty i wierszyki

W zaproszeniu najważniejsza jest jego treść. Podać należy oczywiście wszystkie dane adresowe, a także kontakt do osoby, która będzie zbierać potwierdzenia od gości. Jeśli jednak chcecie, aby Wasze zaproszenie nabrało osobistego wymiaru, umieścić w nim warto jakiś cytat. Może to być na przykład fragment Pisma Świętego, albo Wasz ulubiony cytat z literatury.

Przeczytaj także:  Nic już nie powstrzyma Cię w organizacji wesela! Jaki styl przyjęcia wybierzesz?

Powinno to być takie zdanie, z którego znaczeniem w jakiś sposób się utożsamiacie. Ponieważ coraz więcej Par Młodych nie chce dostawać kwiatów, a zamiast nich książki, zdrapki lub wino, informację o tym również warto zamieścić w zaproszeniu. Dzięki temu, Wasi goście nie będą się musieli zastanawiać czym Was obdarować.

W sieci znaleźć można znaleźć wiele propozycji humorystycznych wierszyków na ten temat, które nieco ożywią zaproszenie i zostaną zapamiętane przez gości.

Więcej inspiracji znajdziecie na stronie zaproszeniaslubne.pl.

Zobaczcie również: 

REKLAMA
MATERIAŁY PROMOCYJNE
REKLAMA